איך תתחזקו את הבית בצורה נכונה

אם עברתם לבית חדש או שאתם רוצים לדעת כיצד לתחזק אותו ולשמור אותו נקי ותקין, חשוב שבכל שבוע תעבדו לפי כללים ותבנית מסוימת שתנחה אתכם בדרך שבה תנקו ותתחזקו את הבית, ובכך תוכלו ליהנות תמיד מבית נקי, ומושלם. אז איך אפשר לתחזק את הבית באופן יעיל? כל הטיפים בהמשך.

רכשו ציוד ניקיון המתאים לבית שלכם – כדי שהבית שלכם תמיד יהיה נקי, ושיהיה לכם קל לנקות אותו חשוב שהציוד שאתם משתמשים בו יתאים לצרכים שלכם ושל הבית שלכם. הצטיידו בציוד שמקל על עבודת הניקיון כמו למשל שואב אבק רובוטי שמאפשר עבודה יעילה יותר בניקוי רצפות, כאשר שואב אבק רובוטי מנקה לבד את הרצפות ושואב אותן בזמן שאתם יכולים להתפנות לעבודה בשאר חלקי הבית. עוד כדאי להצטייד בטאטא גומי טוב שעמו ניתן לטאטא גם רצפות וגם שטיחים, במגב גדול וקטן לניקוי שטחים שונים, בקיטורית שעובדת על לחץ מים שיכולה להסיר לכלוכים קשים מאזורים כמו המרצפות בחצר, שערים, וחלונות, והצטיידו בחומרים ניקוי במתאימים לסוג הרצפות שלכם, למטבח, לחרסינות ועוד.

נקו את הבית בכל שבוע וחלקו את העבודה לפי ימים – אם אתם אנשים עסוקים שעובדים ויש להם קריירה, בוודאי יהיה לכם קשה יותר או מתיש להקדיש יום אחד בשבוע לניקיון הבית. לכן מומלץ לחלק את עבודת ניקיון הבית לפי ימים, כאשר בכל יום אתם מחליטים על ניקיון של אזור או חלק מסוים בבית. כדי להקל על העבודה ניתן למשל לחלק את העבודה בימים שלקראת סוף השבוע: ביום רביעי אפשר לנקות אבק מהמשטחים בבית, ביום חמישי לשאוב ספות ושטיחים ולנקות את המקלחות וחדרי השירותים, וביום שישי לנקות את הרצפות. בכך העבודה תתחלק ולא תהיה מעיקה מידי ובסוף השבוע תוכלו ליהנות מבית נקי.

ערכו מידי פעם עבודות תחזוקה ומבצעי ניקיון – חשוב מידי חודש לערוך מבצעי ניקיון גדולים יותר לאלמנטים גדולים בבית. נקו פעם בחודש את המקרר באופן יסודי, נקו את כל החלונות בבית גם כן פעם בחודש, שלחו את השטיחים מידי פעם לניקוי יבש, ערכו סדר בכל הארונות, והזיזו מיטות כדי לנקות מתחתיהם את האבק. בנוסף בדקו איזה אלמנטים בבית דורשים שיפוץ ושפצו אותם.

התפנקו מידי פעם בשירות ניקיון דירות – אם אתם עוברים לדירה חדשה או אם אתם עסוקים מידי מכדי לנקות את הדירה או את הבית שלכם לבד, תוכלו תמיד להשתמש בשירות ניקיון דירות. כיום ישנן חברות רבות המספקות שירות מסוג זה, בין אם מדובר בשירות קבוע לבין אם מדובר בשירות חד פעמי. בנוסף מחברות שמספקות שירותים כאלה ניתן לקבל שירותים נוספים כגון: שירותי תחזוקה ושיפוצים, שירותי ניהול ועד בית, ניקוי חדרי מדרגות, שירותי פוליש והברקת רצפות ועוד.