הדרך לרצפות עץ נקיות

כך תתכוננו לספונג'ה הבאה שלכם

אף אחד מאתנו לא  אוהב לעשות ספונג'ה אך זהו חלק בלתי נפרד מניקיון ותחזוקת הבית. דלי, סמרטוט ומגב לא יכולים להיות תמונה טובה בטח לא כשמדובר בשישי בצהריים ואנחנו רק מחכים לסיים ולנוח עם כוס קפה. אך המצב יכול להחמיר כשמדובר בריצפת עץ או פרקט מגומי שאתם לא באמת יודעים איך לנקות, ואחרי שאתם כבר מנקים את הריצפה בשיא החריצות שאתם יכולים לגלות, אתם מגלים שעשיתם נזק וזו כלל לא הדרך בה אתם צריכים לנקות. כדי שמצבים אלו לא יקרו כשאתם מנקים את ריצפת העץ שלכם, כדאי שתכירו כמה עצות לניקיון נכון ויעיל.

הדרך לרצפות עץ נקיות

למי שאוהב רצפת עץ איכותית וקשור אליה עד כדי כך, כדאי שגם ישקיע בניקוי שלה. החוק הראשון לגבי רצפה מהסוג הזה הוא לא לשפוך מים בשום פנים ואופן. נכון שהפעולה יכולה להיות כיפית עד מאוד, אך גלי הצונאמי שאתם יוצרים על הרצפה שלכם יזיקו לה במידה ומדובר בעץ. העץ יכול להתנפח ולגדול למימדים מכוערים ובעיתיים ומפה כבר אין דרך חזרה. נגבו את הרצפה בעזרת מטלית לחה עם חומר מתאים, ולהשתדל לעבור על הפרקט בתנועות ארוכות ויסודיות. במקרה ואתם שמים לב להצטברות גדולה של אבק, תטאטו בעזרת מטאט או תשאבו עם שואב אבק כדי להעלים את הבעיה. חשוב לציין שראש שואב האבק חייב להיות מתאים כדי שלא ייצור שריטות.

כשמדובר בכתמים בעיתיים כמו תרכיז פטל, יין או שוקו חשוב לנגב מיד עם מטלית לחה ולא להתמהמה. כל התמהמהות תגרום לכתם להיכנס עמוק יותר אל שכבות העץ ואתכם לבעיות עמוקות יותר. מטלית מיקרו פייבר יכולה לתרום למשימה עד מאוד ואם יש לכם ריצפת עץ חשוב להחזיק כאלו בבית. בנוסף, חשוב להימנע מחומרים אחרים שעלולים להרוס את המשטח כמו חומרים שהם על בסיס מאמוניה או חומצתיים כמו אקונומיקה.

חומר רגיש שדורש יחס עדין

ריצפת עץ יכולה להיות מאוד רגישה ורכה ולכן יש לנהוג בה בהתאם. חומרים כמו חול, לכלוך או אפילו אבק יכולים ליצור בה שריטות ולשחור אותה בקלות בגלל כמה צעדים פשוטים. גם בחורף הבוץ לא מוסיף לבעיה. חשוב מאוד הניקיון והמניעה הכוללת מפגיעה ברצפה מסוג זה.