המדריך המלא לניקוי משטחים ביתיים

כל משטח שיש לכם בבית, מומלץ לנקות בצורה המתאימה לו. יש להשתמש בחומרים המתאימים על מנת שלא לגרום נזק למשטח. המשיכו בקריאה ותוכלו לדעת איך לנקות כל משטח בבית. מוכנים? אנחנו מתחילים!

משטח בוצ'ר בלוק

יש להשתמש בחומרי ניקוי עדין. זה יכול להיות נוזל כלים שעורבב עם מים חמים. את הניקוי יש לעשות באמצעות ספוג רך או מטלית. לאחר הניקוי, עליכם לשטוף במים רגילים את המשטח. אם תרצו גם לחטא אותו, תוכלו להשתמש בפרוסות לימון. הימנעו משימוש באקונומיקה, זאת משום שמדובר על משטח שבא במגע עם אוכל.

משטח פורמייקה

יש לנקות משטח פורמייקה עם מטלית נקייה ולחה. זאת לאחר שביצעתם ניגוב של המשטח בנוזל רב תכליתי. אין להשתמש בצמר פלדה או מברשות חזקות שעשויות להרוס את הציפוי של המשטח. אם יש כתמים קשים על משטח הפורמייקה, אז תוכלו להשתמש בחומר ניקוי רב תכליתי ולהשאיר אותו מספר דקות על המשטח ולאחר מכן לנגב באמצעות מטלית לחה.

אריחי קרמיקה או משטח קרמיקה

על מנת לנקות את האריחים, יש להשתמש באלכוהול. עליכם לקחת דלי ולשפוך אליו פקק של אלכוהול ולמהול אותו ב-4 ליטר מים. את האריחים יש לנקות באמצעות בד או סמרטוט. לאחר הניקוי, תוכלו לשטוף במים ולהעביר מטלית נקייה.

משטח שיש

גם כאן בדומה משטח בוצ'ר, ההמלצה היא להשתמש בנוזל ניקוי כלים עם מים חמים. יש לנקות את המשטח עם מטלית, ספוג או סחבה. אם הצטברו כתמים קשים על משטח השיש שאינם יורדים, אז תוכלו לרכוש מטלית מיוחדת אצל סוחרי אבן ובאמצעותה תוכלו לנקות אותם.

משטח נירוסטה או פלדת אל חלד

עליכם להמיס 4 כפות של סודה לשתייה בליטר של מים. את הניקוי יש לעשות באמצעות מטלית רכה. אם יש כתמים קשים, תוכלו לנסות להסיר אותם עם מטלית לחה שתהיה טבולה באלכוהול.

אבן גיר

על מנת לנקות משטח כזה, עליכם לשים נוזל לניקוי כלים עם מים חמים. יש לנגב עם המשטח עם מטלית, ספוג או סחבה. עליכם להימנע משימוש בחומרי ניקוי חריפים. זאת משום שאלו עלולים להזיק למשטח וכמו כן לשחוק אותו ולשרוט את האבן.

ריצוף פרקט

גם כאן מומלץ לנקות בזהירות ולשם כך יש להעזר בנוזל לשטיפת כלים, מהול עם מים חמים. אפשר גם להשתמש בתרסיס ניקוי רב תכליתי. כל שתצטרכו לעשות הוא להעביר מטלית סחוטה וכמו כן ספוג או סחבה, בהתאם לגודל המשטח. אם הצטברו על המשטח כתמים קשים, תוכלו להסיר אותן עם סקוץ' ניילון טבול בנוזל רב תכליתי או נוזל לניקוי כלים. הדבר יעשה את העבודה ויסיר את הכתמים הקשים.

ארונות עץ

ממש כמו משטח הפרקט, גם כאן מומלץ לנקות את הארונות עם מטלית סחוטה היטב או ספוג. זוהי מטלית שצריכה להיות טבולה עם מים חמים ונוזל רב תכליתי או נוזל לניקוי כלים. הימנעו משימוש בסקוץ' או מברשת גסה. זאת משום שאלו עשויים לגרום נזק בלתי הפיך לעץ. זכרו שמשטחי עץ, מנקים בעדינות, משום שהם רגישים ועדינים.

משטח זכוכית

ניתן לנקות את המשטח עם מטלית מיקרופייבר טבולה במים רגילים. אם המשטח מאוד מלוכלך, אז תוכלו להשתמש בחומץ ובמים ביחס של 1:1. נקו את המים והחומץ על ידי מגב.

שורה תחתונה

עליכם להכיר את המשטחים שיש בבית שלכם ולדעת כיצד לשמור עליהם ואיך לתחזק אותם. כך תוכלו להנות מהם לאורך שנים רבות. במידת הצורך ובמקרה שהכתמים קשים, אז רצוי להביא חברה מקצועית שתנקה את המשטחים. לחברה כזאת יש ציוד וחומרי ניקוי מתאימים. הדבר גם יכול לחסוך לכם המון מאמץ וזמן בניקוי המשטחים.