טיפים לניקיון רצפת הפרקט במשרד שלכם

אז רצפת פרקט יש לכם במשרד, מה שאומר שאתם נהנים מחוויה חזותית ופונקציונאלית נהדרת. יחד עם זאת, על מנת לתחזק את הנראות החיונית והזוהרת עליכם לדאוג לניקיון הפרקט. כיום, מרבית המשרדים מסתייעים בשירות נפלא של חברות ניקיון הדואגות לניקיון יסודי ומקצועי. למרות זאת, לא תמיד חברות הניקיון נמצאות במשרד על מנת לבצע ניקיון פרקט במשרד – מה שאומר שמפעם לפעם מלאכת הניקיון מופקדת בידיים שלכם. לשמחתכם, אחד היתרונות הבולטים ביותר של רצפת הפרקט נעוץ בעובדה כי הניקיון אינו סבוך ומורכב, ואף קצר משמעותית ביחס לרצפות אחרות.

השלב הראשון: הניקוי היבש

כל עוד אתם עובדים עם חברת ניקיון צמודה הדואגת לתחזוק המשרד שלכם, אתם מסודרים. המשמעות היא שאינכם צריכים לבצע ניקיון יסודי, זאת מאחר והמשרד שלכם מתוחזק. אם בכל זאת החלטתם לבצע ניקיון רצפת משרד בימים שמומחי הניקיון לא נמצאים אצלכם, דעו כי עליכם להתחיל בשלב הניקוי היבש. ניקוי זה כולל למעשה פעולה או של שאיבת אבק או של טאטוא. המטרה היא כמובן להבטיח רצפה נקייה כמה שניתן מאבק או לכלוכים אחרים. את הפעולה הזו כדאי לבצע לעתים קרובות על מנת למנוע כל סיכוי שלכלוכים יבשים יצליחו לחדור אל הפרקט ולהרוס את מרקמו.

השלב השני: ניקוי לח

אחרי שסיימתם בהצלחה את השלב הראשון של הניקוי היבש, עוברים לשלב השני: הליקוי הלח. כאן חשוב להדגיש למרות שאתם כבר לבטח יודעים, כי הפרקט אינו אוהב מים. בעוד ישנם פרקטים מיוחדים שהינם נגד מים והם משולבים בחדרים לחים כמו חדר האמבט, הפרקט ששולב בחלל המשרד שלכם אינו נגד מים. על כן, השתמשו אך ורק בסמרטוט שהינו לח ושאינו רטוב וספוג במים. מגע של מים עם פרקט יכול להיות הרסני ולגרום לפרקט להתנפח.

אחרי שיש ברשותכם סמרטוט לח, עברו בפעולה של מעבר הסמרטוט בכל הפינות הנדרשות ברחבי המשרד שלכם. שימו לב כי תחזוק בסיסי שכזה המבוסס על ניקוי יבש + ניקוי לח, הוא כל מה שאתם צריכים לטובת ניקוי הפרקט שלכם. תחזוק שכזה יבטיח את שמירת הפרקט שלכם ואת הנראות החיונית שלו.

שלב שלישי: ניקוי באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים לפרקט

השלב הבא הינו אופציה ולרוב מבצעים אותו מומחי הניקיון של חברות הניקיון. בעוד ישנם חומרים מיוחדים לרצפות שונות, כך גם ישנם חומרים יעודיים לפרקטים. עליכם לעקוב אחר הוראות השימוש המצויינות על גב אריזת החומר, אך באופן כללי דעו כי עליכם לקחת מעט מן החומר, לערבב אותו עם מים ולאחר מכן להרטיב את הסמרטוט איתו תרצו לבצע את פעולת הניקיון. גם כאן, עליכם לסחוט היטב את הסמרטוט ולבצע את הפעולה כשהסמרטוט שברשותכם לח. ומה קורה כעת? יש לכם פרקט למשרד נקי, מצוחצח וריחני!