למה לפנות לחברה שמתמחה בשירותי ניקיון למשרדים לפני השכרת משרדים?

תחום המשרדים להשכרה, כמו הנדל"ן באופן כללי, מתאפיין בביקוש גבוה מאוד לעומת היצע מוגבל יחסית – ובפרט במרכז הארץ ובלוקיישנים הנחשקים ע"י בעלי עסקים. בהתאם, מצבם של בעלי משרד שמבקשים להשכיר אותו טוב, שכן סביר להניח שיהיו לא מעט קופצים על הנכס, ותוך זמן קצר הם יוכלו להשכיר אותו לשוכרים רציניים ואיכותיים. אבל על-מנת לקבל דמי שכירות מקסימליים בהתאם לגודל הנכס ומיקומו כדאי להשקיע בו מעט לפני הצגתו לשוכרים פוטנציאליים, ובפרט לבצע בו ניקיון יסודי ע"י אנשי מקצוע מיומנים.

למה כדאי במיוחד לשדרג משרדים להשכרה?

כל נכס כדאי באופן טבעי לשדרג לפני השכרתו (או מכירתו), ובפרט כך הדבר בתחום של השכרת משרדים (למשל כאן – ayeka.co). הסיבה לכך היא שבדרך כלל כשמדובר בנדלן מסחרי, נחתמים חוזי שכירות לתקופה ארוכה יחסית שכן בעלי עסקים זקוקים ליציבות ו-ודאות שיאפשרו להם לעבוד בראש שקט ולמצות את הפוטנציאל של העסק שלהם.

בהתאם, ההשקעה החד-פעמית בשדרוג הנכס – ובהקשר זה חשוב להדגיש כי ניקיון מקצועי של משרד אינו הוצאה גבוהה במיוחד – מניבה תשואה נאה מאוד בדמות דמי שכירות גבוהים יותר לאורך פרק זמן ממושך.

בנוסף הפיכת המשרד לבוהק מרוב ניקיון עוזרת לכם ליצור את השוכרים את הרושם הרצוי, ולהבהיר להם שכדאי להם לעשות אתכם עסקים (וכדאי לדעת שגם אם כאמור בתחום הנדל"ן הביקוש גבוה וההיצע נמוך, עדיין שוכרים איכותיים נרתעים מבעלי נכסים שמתנהלים באופן מזלזל ונצלני, ולא משקיעים בנכס שלהם כלל). קבלת המשרד במצב מעולה גם תדרבן את המשתמשים בו לשמור עליו ואף לטפח אותו, אף מעבר לכתוב בחוזה (וכמובן שרצוי לעגן הכל בחוזה שמבטיח את מלוא האינטרסים שלכם).

מה כולל ניקיון משרד מקצועי?

ניקיון מקצועי לקראת השכרת משרדים כולל את הבסיס המתבקש בדמות ניקוי אבק מהציוד המותקן במשרד אם ישנו כזה, טאטוא יסודי של כל החדרים והפינות במשרד, שטיפת רצפות עם חומרי ניקוי איכותיים כך שהרצפה תיראה כאילו הרגע הותקנה (ובמקרה של רצפות פרקט, כמובן שנעשה שימוש בחומרים ייעודיים עבורן), הברקת המקרר אם ישנו כזה (כולל ניקיון מושקע במיוחד מאחורי המקרר, נקודת תורפה ידועה במשרדים רבים ובעצם גם בבתים הפרטיים) וניקוי של הציוד הנוסף במטבחון (מיקרוגל, מתקן מים, ארונות וכו').

בנוסף כולל הניקיון המקצועי של המשרד המיועד להשכרה גם הברקת חלונות ועוד פעולות שיבטיחו מראה מרשים במיוחד למשרד.

דגשים חשובים לקראת ניקיון משרדים להשכרה

המלצה חשובה לקראת ניקיון לפני השכרת משרדים היא להשתמש אך ורק בחומרי ניקיון ידידותיים לסביבה ולאדם, כלומר כאלה שאינם מכילים כימיקלים שעלולים להיות מזיקים. יש לכך שתי סיבות: ראשית, יותר ויותר שוכרים שמים לב גם לפרטים כאלה, וידידותיות לסביבה הינה ערך רב חשיבות בימינו, ושנית, ישנם אנשים אלרגיים לחומרים חזקים והם עלולים לחוש אי נוחות גם אם חלף פרק זמן מסוים מאז הניקיון והמשרד אוורר היטב.

עוד כדאי לקחת בחשבון את האופציה של ביצוע פוליש לרצפה, גם כדי להבטיח מקסימום דמי שכירות וגם כדי לשמור על הנכס יקר הערך במצב טוב.