ניקיון נכס כתוצאה מאגרנות כפייתית – טיפים ועצות

אגרנות כפייתית הינה בעיה רפואית בעלת השלכות אסתטיות של ממש. ברוב המקרים, דירות של אגרנים כפייתיים מהוות מוקד לשורה של בעיות תברואה קשות ומחייבות ניקוי יסודי במיוחד. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לנקות את הדירה בעצמכם וכמה עצות שיהפכו את התהליך למהיר במיוחד.

זרקו את כל המגזינים והעיתונים הישנים

מכיוון שאחד הסימפטומים המוכרים של אגרנות כפייתית הוא שמירה של עיתונים ומגזינים ישנים, אתם חייבים לזרוק אותם כבר בהתחלה. בחרו שקיות עבות במיוחד (כדי שהם לא ייקרעו בתהליך) והתחילו לרכז את כל האשפה. אופציה נוספת היא פשוט לקחת מספר ארגזי קרטון ולהעמיס אותם בכל הזבל שנאגר עם השנים.

נקו את חדר השירותים בעזרת חומצה חזקה

אגרנים כפייתיים נוטים להזניח את המצב של כל החללים בדירה, אך את עיקר העבודה אתם תאלצו להשקיע בחדר השירותים והאמבטיה. לכן שכשמנקים ומפנים נכס כתוצאה מאגרנות כפייתית יש לשים דגש על האבנית, הלכלוך והפטריות שמצטברות על הקירות, אלו מחייבים שימוש במגוון של סוגי חומצה. מכיוון שהחומצה עשויה להוות סכנה של ממש, יש לעבוד  בזהירות יתירה ולשמור על הגנה מיטבית. הצטיידו בכפפות עבות, בבגדים ארוכים ובמסכות ייעודיות בכדי לנקות כהלכה – בלי להיפגע.

לטשו את הרצפה ואת רצפת הפרקט

אגרנות כפייתית עשויה לגרום ללא מעט כתמים שפשוט אי אפשר לנקות בדרך קונבנציונלית. יחד עם זאת, זה לא אומר שצריך להחליף את כל הדירה. לכן, נהוג להוריד את השכבה הראשונה של השיש, רהיטי העץ או רצפת הפרקט. על ידי ליטוש איכותי ומעט פוליש לאחר מכן, אפשר להחזיר לדירה את המראה הנקי והלוק המצוחצח.

השתמשו בווקס עבור חלונות הדירה

בכדי להסיר את שכבות האבק שהצטברו על חלונות הדירה, רצוי להשתמש בחומר ניקוי והברקה ייעודי. ניתן גם להשתמש בעיתונים הישנים שנשארו ולהבריק בעזרתם את השמשות השונות. שימו לב שגם את התריסים חייבים לנקות מהאבק ומומלץ להסיר אותם בכדי לעשות זאת כהלכה. דחיפה שלהם כלפי מעלה, תסיר אותם מהמסילה ותאפשר לכם לעשות את העבודה בקלות.

אל תתביישו לבקש עזרה

ניקיון של דירה כל כך עמוסה היא לא משימה עבור אדם אחד. נסו לבקש עזרה מהחברים שלכם או בקשו מהמשפחה הקרובה לתת כתף לטובת המשימה. במידה ולא תמצאו את הזמן לעשות זאת בעצמכם, תמיד יהיה ניתן לפנות לחברה לניקיון אשר תעזור לכם. יחד עם זאת, ברוב המקרים לא יהיה צורך בדבר וניתן יהיה להתגבר על הבעיה בלי לבזבז כסף כלל.